Joe Weider - twórca 'szóstki weidera' - krótka wypowiedź

Joe Weider był trenerem i mentorem Arnolda Schwarzeneggera - w Polsce bardzo popularna jest też tzw.'szóstka Weidera' - zatem już zapewne kojarzycie tego Pana.

joe weider i arnold schwarzenegger
Joe Weider i Arnold Schwarzenegger

Joe Weider był jednym z założycieli Międzynarodowej Federacji Kulturystyki (IFBB) oraz inicjatorem konkursów Mr. Olympia.
joe weider
joe weider
Joe Weider jest też autorem kilku książek, oraz był wydawcą kilku znakomitych magazynów o kulturystyce i fitness.
weider kulturystyka
weider kulturystyka
Po tym krótkim wprowadzeniu chciałbym przytoczyć ciekawą wypowiedź tego mistrza i trenera mistrzów.

ZDROWY ROZSĄDEK
Jest pewne nieporozumienie, związane z tym, że wielu ludzie wierzy iż aby osiągać sukcesy musisz być wysoce inteligentny i bystrzejszy niż większość ludzi. Ja się z tym nie zgadzam.
Oczywiście inteligencja jest ważna, jednak nie zawsze najbardziej inteligentna osoba osiąga w swoim życiu najwięcej. Dużo jest czynnik składowych sukcesu - m.in. są to: CIĘŻKA PRACA i bycie we właściwym miejscu i we właściwym czasie (co niektórzy nazywają szczęściem).

Jest jedna rzecz, która uważam, że ma krytyczny wpływ na osiąganie zamierzonych celów - jest to zdrowy rozsądek. Wielu ludzi zbyt rzadko z niego korzysta. Ludzie zbyt często zbytnio komplikują różne rzeczy i zbyt dużo rozmyślają na dany temat (przeteoretyzowują). Dzieje się to zwłaszcza wtedy gdy próbują osiągać wspaniałe rzeczy i mistrzostwo.

Ludzie często myślą, że facet, który wpadł na wspaniały pomysł - na pomysł, który obrócił w wielki i dochody biznes - że było to wynikiem wielkiego i kompleksowego rozmyślania.
Często to wygląda zupełnie inaczej.
Często jest to bardzo prosty pomysł, który na koniec kończy się we wspaniały sposób.

Kiedy zaczynałem z magazynem 'Your Physique' - który w końcu stał się Magazynem Muscle&Fitness - a było to ponad 70lat temu - wtedy mój proces myślenia był bardzo prosty: "aktywność fizyczna ma wspaniały wpływ na zdrowie, ale jak dotąd tak niewielu ludzi jest w tym względzie dobrze poinformowanych - zatem dlaczego by nie stworzyć magazynu, który byłby poświęcony temu tematowi?"
TO BYŁO TAK PROSTE!

W swoim własnym życiu, pomyśl w zdrowo-rozsądkowy sposób o tym jak rozwiązać swoje problemy. Jakie metody podpowiada Ci Twój zdrowy rozsądek?

Często skuteczne metody i rozwiązania są tuż obok Ciebie i jedyna rzecz jaka Cię powstrzymuje przed ich użyciem to nasza ludzka skłonność do nadmiernego teoretyzowania i komplikowania rzeczy.

Jeśli chcesz poprawić wygląd swojego ciała - to nie podchodź do tego w zbyt przemyślny sposób.
  • Rób ćwiczenia, które przewiduje Twój plan treningowy i rób je regularnie!
  • Unikaj pokarmów, o których wszyscy wiedzą, że są one nie zdrowe i nam szkodą (pączki, ciastka, cukierki itd)
  • Jedz pokarmy, które są zdrowe i dobre dla naszego organizmu (jajka, chude mięso, pełne ziarna, orzechy)
Jeśli to brzmi prosto to bardzo dobrze, bo to jest proste. W tym tkwi cały sekret.
Kiedy masz wątpliwości kieruj się zdrowym rozsądkiem i używaj go regularnie i na co dzień!
Joe Weider2 komentarze:

  1. Najtrudniej się jest do tego zabrać. Ale jak już człowiek się zdecyduje i wpadnie w trans , zdrowych posiłków i ćwiczeń to faktycznie przyznam rację jest to proste :)

    OdpowiedzUsuń
  2. cwiczylam 6 weidera i po 2 tyg widac bylo piekna rzezbe , nigdy nie dotrwalam do 42 dnia niestety :( teraz ze wzgledu na to iz niedawno urodzilam nie moge obciazac kregoslupa weiderem stad zabralam sie za p90x , dzis 2 tydz walki, dodatkowobiegam efekty mozna zobaczyc na blogu :) pozdrawiam i zapraszam do nas;)

    OdpowiedzUsuń

Komentuj śmiało!