ćwiczenia w domu bez sprzętu i przyrządów

Jakie można robić ćwiczenia w domu bez sprzętu i bez przyrządów?

W ostatnim wpisie pytałem o to jakie ćwiczenia wykonujecie gdy jesteście na wyjeździe poza domem?
A tak ogólnie to jakie można robić ćwiczenia w domu bez sprzętu i przyrządów takich jak hantle, sztangi i ławeczki treningowe?

Ogólnie dobrze by było gdybyście przeczytali co to jest trening domatora - bo tam znajdziecie sporo ćwiczeń, które można wykonywać w domu bez sprzętu.

Ćwiczenia do wykonywania w domu bez sprzętu to przede wszystkim pompki, przysiady, pajacyki i ćwiczenia na mięśnie brzucha.

Zawsze ćwiczenia w domu wykonuj po rozgrzewce.
Rozgrzewka jest bardzo ważna. Wystarczy 2-3 minuty aby rozgrzać mięśnie, ścięgna i stawy.
Rób np.pajacyki intensywnie przez minutę. Zrób 20przysiadów, unieś ręcę na boki wyprostowane i wykonuj nimi takie małe kółeczka mając cały czas ręce wyprostowane. Rozgrzej barki, łokcie i nadgarstki dość szybko nimi poruszając.

Potem możesz przejść do pompek - zrób 3 serie:
-8-15 pompek z ręcami rozstawionymi tak szeroko jak barki
-8-15 pompek z rękoma rozstawionymi SZERZEJ niż barki
-8-15 pompek z wąsko ustawionymi dłońmi - To ćwiczenie może okazać się najcieższe, wiec możesz je wykonać z oparciem na kolanach - przy wąsko ustawionych dłoniach pracuje bardziej triceps i powinieneś wykonywać je tak aby łokcie 'szły do tyłu' i wzdłuż Twojego ciała ( 'łokcie blisko ciała' - cały czas o tym pamiętaj i powtarzaj w swojej głowie jak mantrę :) )

aha, dam tutaj wideo o tym jak robić pompki z kolan - to dobre ćwiczenie w domu.

Jeśli 3 razy po 15 pompek to dla Ciebie mało - to wykonaj jeszcze jedną serię z rękoma rozstawionymi normalnie 'na szerokość barków' i zrób tyle pompek ile tylko możesz.

Poza tym kombinacji przy robieniu pompek jest bardzo dużo, wystarczy, że poszukasz w google o pompkach i znajdziesz tyle informacji, że będziesz w szoku.

Co dalej?
Potem możesz zrobić ćwiczenia na nogi, czyli tzw.przysiady.

Przysiady też robimy w 3 formach - z wąsko rozstawionymi nogami, z lekko rozstawionymi nogami, czyli troszkę bardziej szeroko niż biodra/barki,  i trzecia seria z Bardzo Szeroko rozstawionymi nogami.

Gdy robisz przysiady trzymaj ręce przed sobą tak złożone jak do modlitwy :)
Na wysokości serca trzymaj dłonie złożone płasko razem.
Albo - jeśli to dla Ciebie za łatwe, to trzymaj ręce wyprostowane do góry nad siebie gdy robisz przysiad. A gdy podnosisz się z przysiadu wtedy opuszczaj ręce w dół.

Potem możesz porobić na koniec ćwiczenia na mięśnie brzucha - ale to temat tak szeroki, że całego bloga można by założyć i pisać tam tylko o ćwiczeniach na mięśnie brzucha. Więc zostawię to narazie Tobie i sam sobie poszukaj w internecie o tym jakie są ćwiczenia na mięśnie brzucha.

Reasumując: ćwiczenia w domu bez sprzętu i przyrządów są proste do rozpoczęcia - wystarczą tylko chęci - i nic więcej. A możliwości są naprawdę szerokie. 

4 komentarze:

 1. Zgadzam się całkowicie. Nawet w domu nie mając żadnych przyrządów, można sobie ładnie pospalać kalorie, poprawić kondycję i co nieco poprawić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja ćwiczę tylko i wyłącznie w domu (oprócz biegania na dworze;).. zgadzam się, brak sprzętu to wcale nie jest wymówka, można znaleźć dużo ćwiczeń, do których potrzeba tylko chęci.. pompki są super, polecam tez pompki odwrotne (najbardziej działają na tricepsy).
  A jeśli chodzi o sprzęt to jeśli się chce to można niewielkim kosztem go nabyć albo wykorzystać to co ma się w domu (wczoraj nawet pisałam o tym).

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za komentarz :) i zaraz zajrzę do Ciebie żeby się dowiedzieć o czym pisałaś!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja bym dodatkowo zainwestował w drążek do podciągania. same pompki to trochę mało jak na trening w domu.

  OdpowiedzUsuń

Komentuj śmiało!