Trening, ale dla psa - czyli tresura i szkolenie psa w domu

Szkolicie (tresujecie) swoje psy aby zachowywały się tak jak chcecie?

Z psami jest tak jak z ludźmi, jeśli czegoś nie umieją, to zawsze można je tego nauczyć. Nauka niektórych rzeczy idzie psom bardzo szybko, ale bywają też takie zadania, które dla nas ludzi wydają się proste do nauczenia a dla psów są bardzo trudne i wymagają wiele treningu i wielu powtórek.

U psów jest coś takiego, że one słabo generalizują, czyli ciężko im przychodzi przyswojenie tego, że 'siad' to znaczy przyjmij pozycję siedzącą niezależnie od tego na czym stoisz i co się wokół ciebie dzieje. Pies potrafi często w domu robić bardzo dobrze siad, a na spacerze jakby nie rozumiał o co nam w ogóle chodzi.

Pies na spacerze nie robi 'siad' bo po prostu jeszcze nie ćwiczył tego, że jak słyszy słowo 'siad' gdy stoi na chodniku to ma usiąść i nie ćwiczył 'siadania' na komendę gdy jest na trawie....
a siadanie na komendę gdy biegnie i jest daleko od właściciela to już kompletny 'kosmos' dla większości psów.

Nie martwcie się jednak, psa można nauczyć aby reagował na komendę siad/stój/leżeć nawet wtedy gdy biegnie za piłką lub za innym psem. Jest to trudne do nauczenia, jednak takie wyszkolenie psa jest możliwe. Trzeba jednak wiedzieć sporo o tym jak uczy się pies i jakich błędów w trakcie szkolenia psa unikać, dlatego też najlepiej zapisać się do szkoły szkolenia psów - osobom z okolic Łodzi polecam tę szkołę: http://www.szkola-doberman.pl/szkolenie-psow-lodz-i-okolice-szybkie-i-skuteczne-metody/

Ze szkoleniem psów jest jak z treningiem czegokolwiek u ludzi - trzeba wiedzieć czego konkretnie chcesz - czyli w tym wypadku: czego chcesz psa nauczyć i jeśli na początku nie uda się w 100% wykonać zadania, to cieszymy się nawet małymi postępami (chwalimy psa nawet za częściowo wykonaną komendę) a potem podnosimy poprzeczkę i stawiamy psu coraz bardziej wygórowane oczekiwania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentuj śmiało!